Graag enige opheldering, mijnheer Van Parijs!
Over België, Belgique en Belgium

Is Vlaanderen een Natie?
foto © collage
Jules Gheude laat zich niet zomaar de les lezen door Philippe Van Parijs. Belgique, of België wordt geen Belgium! Dat is een fantasietje.
Categorieën |
---|

Jules Gheude (1946) is oud-medewerker en biograaf van François Perin. Hij publiceerde meerdere essays over de Belgische communautaire kwestie. In 2009 was hij voorzitter van de Staten-Generaal van Wallonië, een burgerinitiatief om de Waalse geesten van het post-Belgische tijdperk bewust te maken. Sinds 2010 bezielt hij de Gewif (Groupe d’Etudes pour la Wallonie intégrée à la France). Van 1982 tot 2011 was hij directeur aan Wallonie-Bruxelles International (WBI).
De voorzitters van PS, MR en Ecolo zouden een compromis bereikt hebben over de reorganisatie van de Franstalige instellingen. Al is die niet volledig.
Het debat over de Griekse Parthenonbeelden, die in het bezit zijn van het Londense British Museum, woedt voort. Ook deze week was er een diplomatieke rel.