Van de Boerinnenbond tot Etopia: mogen vrouwen onder elkaar een wandeling organiseren?
Niet als het van Georges-Louis Bouchez afhangt

foto © Unsplahs
Niet alle women-only spaces zijn er om de islam een plezier te doen. Vrouwen willen ook wel eens gewoon onder mekaar zijn.
Categorieën |
---|

Johan Sanctorum (°1954) studeerde filosofie en kunstgeschiedenis aan de VUB. Achtereenvolgens docent filosofie, tijdschriftuitgever, theaterdramaturg, communicatieconsultant en auteur/columnist ontpopte hij zich tot een van de scherpste pennen in Vlaanderen en veel gevraagd lezinggever. Cultuur, politiek en media zijn de uitverkoren domeinen. Sanctorum schuwt de controverse niet. Humor, ironie en sarcasme zijn nooit ver weg.
Voor links zijn de jaren ’30 weer nabij: een oude truc om politici én hun kiezers moreel te diskwalificeren.
‘Niet de geestelijke werd veroordeeld en gestraft, wel Eva zelf’, schrijft Devillé in zijn boek over misbruik in de Kerk. Een ode aan een slachtoffer dat haar hele leven naar gerechtigheid streefde.