Nieuw onderzoek: warmtepomp is veel vervuilender dan gasketel
Meten is weten. Beleidsmakers waren ‘vergeten’ milieu-impact warmtepomp te meten

Lode Goukens is master in de journalistiek. Zijn masterproef behandelde de journalistieke cartografie. Voordien was hij jaren beroepsjournalist en schrijver. Begonnen als officieel IBM multimedia developer in 1992 en één van de eerste professionele ontwikkelaars van DVD’s (dvd-authoring) schreef hij ook het eerste Belgische boek over het Internet in 1994. Hij behaalde ook al een master in de kunstwetenschappen en archeologie en een master filmstudies en visuele cultuur.
De best gelezen stukken van 2024 op Doorbraak. Vandaag: de gasfactuur van de 1,9 miljoen huishoudens zal de komende jaren enorm toenemen door de nettarieven.
Econoom Peter De Keyzer fileert het Belgische status quo. ‘Er is geen enkel land dat meer te winnen heeft bij hervormingen dan België.’






