Een ideologisch, Vlaams complot tegen… het Frans
Hoe bedreigend is het Engels voor het Frans in Brussel? Aan Franstalige kant is men ongerust. En wat als er nu eens een Vlaams complot achter zit?
Hoe bedreigend is het Engels voor het Frans in Brussel? Aan Franstalige kant is men ongerust. En wat als er nu eens een Vlaams complot achter zit?
Ook de Brusselse regering kent haar crisis. ECOLO en PS staan lijnrecht tegenover elkaar rond de bestemming van de Josaphat-site van 13ha.
Voor grondwetspecialist Marc Uyttendaele bestaat de vrijzinnigheid in Brussel niet meer. Schuldig: zij die zwijgen, plus de nieuwe PS-sterkhouders.
Brussel zou bedreigd zijn als Europese hoofdstad. Zou, want volgens experts is dit niet aan de orde. Wel zijn er enkele ‘Europese grieven’.
Elke stap naar meer gemeenschapsbevoegdheden voor Brussel en band met Wallonië is een grote fout, meent Dominiek Lootens-Stael (Vlaams Belang).
N-VA blijft bij Brusselkeuze en antwoordt op PS-aanzoek: ‘Pak nu de problemen aan, niet na 2024’
Brussels minister-president Rudi Vervoort (PS) sluit regeren met de N-VA niet uit: ‘Mathematischhebben we misschien geen andere keuze’.
De Brusselse regering verzon een systeem om topambtenaren tot hun pensioen een hoog loon te betalen, waarvoor ze niets moeten doen….
Conner Rousseau waant zich in Molenbeek niet in België. Dat zei hij, voor de tweede keer al, in Humo. Deel van een strategie?
De explosieve toename van geweld tegen politie met een overheid die enkel toekijkt, speelt zich af tegen een eenzijdige globalisering.
In Brussel werd een open debat over gendertransitie verhinderd door een agressieve inval van militanten.
De voorbije jaren onderging Brussel een behoorlijke socio-demografische verandering. Ook partijpolitiek heeft dit gevolgen.
Hoewel François De Smet opnieuw verkozen is tot voorzitter DéFI (ex-FDF), legt het resultaat een diepe kloof bloot tussen oud en nieuw Brussel.
Een hoge werkloosheid is al jaren een pijnpunt in de hoofdstad. Er is ook een duidelijke trend van vertrekkende bedrijven.
Vele vooroordelen en misvattingen doen er de ronde over het ‘verfranste en arrogante Brussel’. Een blik in de geschiedenis weerlegt die.
Het juridisch getouwtrek om een hoofddoekenverbod in een Brusselse hogeschool houdt aan. Intussen trekken bezorgde docenten aan de alarmbel.
De laffe aanslag op een politieagent is geen verrassing, maar het gevolg van het collectief falen van de overheidsdiensten en de politiek.
In zijn jaarlijkse beleidsverklaring van Brussels minister-president Vervoort geen woord over de dramatische financiën, zegt Cieltje Van Achter (N-VA)
Honderden overalls van huisvuilophaling Brussels Gewest bij gemaskerde klimaatextremisten tijdens blokkades TotalEnergies roepen veel vragen op.
Justitie organiseert de Brussels Job Day om cipiers te zoeken. De snelle aanwerving en souplesse met het veiligheidsprofiel roepen vragen op.
De bewoners van de Anderlechtse wijk Kuregem verteren het circulatieplan niet. Bewoner en raadslid Gilles Verstraeten (N-VA) legt uit waarom.
In Sint-Lambrechts Woluwe wordt er wel op een zeer creatieve manier vertaald…
Brussel is dan wel de hoofdstad van België maar Belgen wonen er bijna niet meer, zo schrijft Dré Wolput.
Volgens N-VA was het nog nooit zo slecht gesteld met de naleving van de taalwetten in Brussel als nu. Interesseert het de bevoegde ministers wel?
Els Ampe (Open Vld) vindt het tijd voor een serieuze koerswijziging. ‘We zullen radicaal het enorme overheidsbeslag moeten afbouwen.’
Molenbeek wordt steeds meer het Mekka van drugscriminaliteit en jihadisme. Blauw krijgt klappen. De kronieken van de superdiverse samenleving.
In Brussel stemde Vooruit tegen een verbod op onverdoofd slachten. Vandaag krijgen ze in de commissie een herkansing. Wat doet Conner Rousseau?
Brussel volgt Vlaanderen en Wallonië niet met een verbod op onverdoofd slachten. Een gevolg van electoraal opportunisme.
Het Brussels Parlement beslist volgende week of het een verbod op onverdoofd slachten invoert. Intussen worden hallucinante dingen verteld.
DéFi pleit voor een hernieuwde uitbreiding van Brussel met alle Vlaamse Randgemeenten. ‘De Franstaligen zijn niet bezig met de toekomst.’