Vandaag 1980: op kerstdag verongelukt Louis Neefs
Aangeboden door de abonnees van Doorbraak
Dit gratis artikel wordt u aangeboden door onze betalende abonnees. Neem zelf ook een abonnement en lees alle plus-artikelen én ons driemaandelijks magazine.
Ik neem ook een abonnementDe Vlaamse zanger Louis Neefs en zijn vrouw Liliane, beiden 43, komen om het leven bij een verkeersongeval op de ring rond Lier. Hun auto wordt aangereden. Louis is op slag dood. Liliane overlijdt op weg naar het ziekenhuis. Hun 15-jarige zoon Günther Neefs is zwaar gewond. De oudste zoon Ludwig Neefs is op het ogenblik van het ongeval op skivakantie in Frankrijk.
Neefs was een strijdbaar man die opkwam voor de verdediging van het Vlaamse lied en de Vlaamse kleinkunst. Neefs nam platen op in verschillende talen, maar uiteindelijk had hij toch het meest verkoopsucces in Vlaanderen en Nederland. Een van zijn grootste hits, Margrietje, geproduceerd door Peter Koelewijn, belandde in Nederland in de top 10.
In 1968 neemt hij in Athene deel aan de internationale Olympiade van het lichte lied, waar hij een schitterende overwinning boekt met het liedje Iris. Hij vertegenwoordigt België tweemaal op het Eurovisiesongfestival.
Zijn sterke nummers en zijn diepe, warme stem hebben hem blijvend tot een van de populairste Vlaamse zangers gemaakt. Hij was in Mechelen gemeenteraadslid voor de CVP.
Zijn bekendste nummers zijn Benjamin, Ik heb zorgen, Aan het strand van Oostende, Jennifer Jennings, Zondagmiddag Lilian, Martine, Als ik ooit eens vijf minuten tijd heb, Annelies uit Sas van Gent, maar vooral
Laat ons een bloem
En wat gras dat nog groen is
Laat ons een boom
En het zicht op de zee
Vergeet voor een keer
Hoeveel geld een miljoen is
De wereld die moet nog een eeuwigheid mee…

Luc Pauwels is historicus, gewezen bedrijfsleider en stichter van het tijdschrift 'TeKoS', waarvan hij de eerste hoofdredacteur was.
Ravenna, een stad als kruispunt van beschavingen en een onderbelicht Europees centrum, hier boeiend tot leven gebracht. Een prachtig werk.
Nergens in Europa is het met de natuur slechter gesteld dan bij ons, klinkt het geregeld. Dat we ook het duurste natuurbeleid van Europa hebben wordt zedig verzwegen.










